Beşiktaşa verilen tesis içim protesto

Atatürk Spor ve Yaşam Köyü'nün Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne (BJK) devredilmesine tepkiler sürüyor.

Beşiktaşa verilen tesis içim protesto
Beşiktaşa verilen tesis içim protesto

 

Bakırköy halkının karşı çıkmasına rağmen Atatürk Spor ve Yaşam Köyü'nün Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne (BJK) devredilmesine tepkiler sürüyor. Bakırköy Belediye Meclisi'nin 10 Haziran Cuma günü böyle bir karar alması halkın isyan etmesini ve belediye binası önünde protestoda bulunmasına neden oldu.

Günlerdir Bakırköylülerin gündeminden düşmeyen Atatürk Spor ve Yaşam Köyü'nün Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun da katıldığı toplantıda Beşiktaş'a 10 yıllığına tahsis edilmesi sonrası Bakırköylüler; "Yaşam Köyü halkındır, kiralanamaz" diyerek tepki gösterdi.

Mecliste konuşma yaparak, Atatürk Spor ve Yaşam Köyü'nün özelliklerini anlatan Kerimoğlu ise buranın belediyeye yıllık ortalama 12 milyon TL civarında bir yükü olduğunu, 60 kadar çalışanın maaşları, tesislerin bakımı, spor aletleri ve diğer giderlerin karşılanmasında zorlandıklarını söylediği öğrenildi.

Eğitime, sağlığa, spora yatırım yaparken mali yükünü değil, gelecek nesle nasıl faydalı olabileceklerine baktıklarını dile getiren Kerimoğlu "Amacımız buranın yaşaması" dedi.

Dün de tepkilerini sürdüren Bakırköylüler, "Sayın Kerimoğlu'nun Beşiktaş Kulübü Başkanı ile nasıl bir ilişkisi var ki tesisler devrediliyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile bizim Başkan neyin peşindeler, bir rant mı sağlanıyor. Bizim Başkan Galatasaraylı ve kongre üyesi ama Beşiktaş Başkanı ile işbirliği yaptı" şeklinde serzenişte bulundular.

Öte yandan tesislerin maliyetinin yüksek olmasından dolayı buranın Türkiye'nin herhangi bir büyük kulübüne devredilmesinde bir sakınca görmediklerini belirten Belediye yetkilileri Beşiktaş'tan önce Galatasaray Kulübü ile görüştüklerini ancak anlaşma sağlanamadığını, bu konuya Galatasaray Kulübü'nün sıcak bakmadığını belirttiler.


 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar