"Gökhan Gönül, Mario Gomez, Töre, Atiba..."

Beşiktaşımızın Başkanı Fikret Orman, transfer gündemi hakkında konuştu. Orman; Gökhan Gönül, Gökhan Töre, Mario Gomez ve Atiba Hutchinson ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

 

Beşiktaşımızın Başkanı Fikret Orman, transfer gündemi hakkında konuştu. Orman; Gökhan Gönül, Gökhan Töre, Mario Gomez ve Atiba Hutchinson ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

Kulübümüz Başkanı Fikret Orman, transfer gündemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Siyah-beyazlılarımızın geleneksel olarak düzenlediği; eski sporcular, yöneticiler ve kurullara verilen iftar yemeği Vodafone Arena'da gerçekleştirildi.

İftar yemeğinde davetlilere hitaben bir konuşma yapan Fikret Orman, 2 yıldızlı formaların yarın satışa sunulacağını ve gelecek seneye de 3 yıldızlı formaları satacaklarını söyledi. Davetlilere yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fikret Orman; Fenerbahçe ile olan sözleşmesi biten Gökhan Gönül'ü transfer etmek istediklerini, Mario Gomez'e de ay sonuna kadar süre verdiklerini belirtti.

Başkan Orman "Gökhan Gönül önemli bir oyuncu. Bizim de takımımızda görmek isteyeceğimiz bir isim. Gazetelerden öğrendiğim kadarıyla Fenerbahçe'yle ilişkileri kopma noktasına geldi. Biz de açıkçası takımımızda görmek istiyoruz. Transferde acele etmiyoruz. Geçen sezon başında Fenerbahçe çok flaş transferler yapmıştı. Galatasaray da Podolski'yi almıştı. Bize de büyük bir tepki vardı 'Onlar onu aldı siz ne yapıyorsunuz' diye. Biz bütçemiz içinde makul, Beşiktaş menfaatlerine uygun transferler yapmak istediğimizi ifade ettik. Acelemiz yok. Avusturya kampı için 1 aydan fazla süremiz var. Dünyada da transfer yavaş geçiyor. Çok fazla transfer yapmayacağız. İç transferi bitirdik. Sözleşmesi biten oyunculardan İsmail Köybaşı ile anlaştık. Stoper, sol bek ve sağ beke, Serdar'ın sözleşmesi bitmişti, buraya bir oyuncu alacağız. Belki bir tane kaleci alabiliriz" ifadesini kullandı.

Mario Gomez konusuna da değinen Orman "Gomez ile ay sonuna kadar karşılıklı bekleme süresi içindeyiz. Bizim de araştırmalarımız var. Gomez'i çok seviyoruz. Beşiktaş taraftarıyla bütünleşti. Şu anda milli maçlarına konsantre olmuş durumda. Ay sonunda olumlu veya olumsuz netleşmiş olur" dedi.

Gökhan Töre'ye teklifler olduğunu söyleyen Başkanımız "Takımımızdan göndermek istediğimiz oyuncu yok. Gökhan Töre ile alakalı biraz talep var. Biz Gökhan'ı satmak için almadık. O bölgede çok oyuncumuz var. İyi bir teklif olursa Gökhan da isterse olabilir. Şartlar Beşiktaş'ın ve Gökhan'ın lehine olursa düşünebiliriz. Atiba'yı da bırakmayı düşünmüyoruz. 1 senelik daha sözleşmesi var. Atiba memleketinden gelsin; belki sözleşmesini bile uzatabiliriz. Kongre üyelerinde borcun artmasıyla ilgili endişe var. Stat bitene kadar çok yatırım yaptık. O yüzden borç artışı oldu. Kulübü 328 milyon dolarla devraldık, herhalde yine o seviyelerdedir. Artık borcun aşağı inmesi lazım. Beşiktaş çok fazla derecede faiz ödüyor. Bu faize ödenen paralar milletin parası. Bu faiz yükünden kurtulmamız lazım. Mantıklı transfer yapmak gayreti içindeyiz. Büyük paralar verdiğimiz oyuncular da oldu ama abuk sabuk paralar harcama taraftarı değilim. Zamanında Beşiktaş transfere büyük paralar da harcadı ama elindeki sonuçlar da ortada. Türk futbolunun geldiği nokta da ortada. Bütün kulüpler zarar ediyor. Ortada bir başarı öyküsü yok. Bu kadar paralar harcanan ülkenin takımlarının hem de milli takımın uluslararası başarılarının olması gerekiyor. Oyuncu kadromuzda istikrar sağlayarak hareket etmemiz lazım. UEFA ile yapılan bütün protokollere göre bazı bütçe ve transfer kısıtlamaları var. Satmadan oyuncu alamıyorsunuz" dedi.

 


 

beşiktaş fikret orman transfer
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar