Şerefimle oynadım, onun için buradayım

Gökhan Gönül, Vodafone Arena'da düzenlenen törende 4 yıllık sözleşme imzaladı, “Geçmişte bazı şeyleri başardığım için bugün Beşiktaş'tayım. Taraftarımız benim mücadeleden vazgeçtiğimi bir gün bile görmeyecek” ifadelerini kullandı.

Şerefimle oynadım, onun için buradayım
Şerefimle oynadım, onun için buradayım

 

Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe ile sözleşmesi bittikten sonra 4 yıllığına resmen renklerine bağladığı Gökhan Gönül için dün Vodafone Arena’da imza töreni düzenledi. Milli sağ bek, Başkan Fikret Orman’ın da katıldığı törende medya önünde sözleşme imzaladı.

Başarılı futbolcu sözlerine Başkan Fikret Orman ve yönetim kuruluna teşekkür ederek başladı. Siyah-beyazlı futbolcu, “Başkanımızın söyledikleri benim adıma gurur verici. Başkanımızın yaklaşımları, taraftarlarımızın bana gösterdiği sevgi, bugüne kadar sahadaki oyunum kadar duruşumunda da ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Beşiktaş camiası beni kollarını açarak karşıladı. Sorumluluklarımın farkındayım” dedi.

Gökhan tam 9 sezon forma giydiği Fenerbahçe’de birçok şeyi kanıtladığı için Beşiktaş’a gelebildiğinin altını çizdi. Büyük camialar arasındaki transferlerin Türkiye’de az gerçekleştiğini kaydeden Gönül, “Yıllarca Fenerbahçe’de onurumla, şerefimle forma giydim. Bende emeği çok olan futbolcu kardeşlerime, yönetim kurulu üyelerine, Samandıra’daki emekçi kardeşlerime ve desteğini hissettiğim Fenerbahçe taraftarına 9 yılın her bir anı için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geçmişte bazı şeyleri başardığım için bugün Beşiktaş’tayım” ifadelerini kullandı.

‘Söz veremem’

Büyük vaatlerde bulunmanın doğru olmadığını da dile getiren Gökhan, “Şampiyonluk sözü veremem. Bana yakışanı yapıp buraya layık olmaya çalışacağım. Taraftarlarımız yanlış orta yaptığımı, hatalı pas verdiğimi görebilir ama mücadeleden vazgeçtiğim tek bir gün bile göremeyecekler” yorumunu yaptı.

Kartal dövmesi tam 15 senelik!

Bir gazeteci, Gökhan’a, “Bacağındaki kartal dövmesi yüzünden Beşiktaşlı olduğun söyleniyor. Bu konuya açıklık getirir misin?” sorusunu yöneltince araya Başkan Orman girdi. Orman, “Gökhan, Beşiktaş’ın futbolcusudur. Gördüğünüz gibi siyah-beyaz giyinmiş” dedi. Dövmesini 15 sene önce yaptırdığını söyleyen tecrübeli oyuncu ise “Bir futbolcu ekmeğini yediği yere hizmet etmek dışında başka bir şey düşünmez” yorumunu yaptı.

Hibrit çime imzayı attı!

Milli futbolcu, Vodafone  Arena’da düzenlenen imza töreninin ardından hakemlerin kullandığı köpükle hibrit çim üzerine imzasını attı.

77 numaralı forma

Gökhan Gönül, Fenerbahçe’de uzun yıllar taşıdığı 77 numarayı Beşiktaş’ta da bırakmadı. Milli futbolcu imza töreninin ardından 77 numaralı formasıyla poz verdi.

Sıcak karşılama

EURO 2016’da A Milli Takım forması giydiği için kendisine verilen özel izni biten Gökhan Gönül dün akşam BJK Nevzat Demir Tesisleri’ne giderek Beşiktaş’la ilk antrenmanına çıktı. Siyah-beyazlı oyuncular, Gökhan’ı sıcak bir şekilde karşıladı. Özellikle kaptan Tolga Zengin’in, Gökhan’a yakın ilgi gösterdiği gözlendi.

Gönül’den alkışlar

Gökhan Gönül idman öncesi saha içinde yeni takım arkadaşlarına hitaben kısa bir konuşma yaptı. Siyah-beyazlı oyuncular konuşmasının ardından Gökhan’ı alkışladı.

 
gökhan gönül
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar