Başkanımızdan flaş açıklamalar

Başkanımız Fikret Orman basın toplantısı düzenleyerek, Beşiktaş gündemine dair bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Başkanımızdan flaş açıklamalar
Başkanımızdan flaş açıklamalar Admin

 

-SOSA, O PARAYI GETİRİRSE GİDEBİLİR-

"Kişilerle insani ilişkilerimiz oluyor. Sosa da sevdiğimiz bir oyuncu. Kendi açısından sağlıklı görmüyorum. Gerek Ahmet Nur Çebi, gerek ben kendisi ile görüştük ve fikirlerimizi söyledik. Bizimle görüştüğünde gayet olumlu gözüküyor ama sonradan menajerlerin etkisi ile farklı hareketler içerisine giriyor. Şu anda Beşiktaş'a zarar vermemeli. Burada yaptığı hareketler profesyonelce değil. İstanbul'da antrenmanlara başlayacak. Biz de bir karar vereceğiz. Bizim duruşumuz ilk günden bu yana aynıdır. Ortada bir sözleşme var ve iki tarafı da alakadar ediyor. Burası da dünyanın en önemli kulüplerinden bir tanesi. Prensiplerimizden taviz vermemiz asla mümkün değil. O kendisi ile alakalı karar verecek. Süre devam ediyor. Kendine bir gelmesini ve toparlamasını istiyoruz. Bunu ona da söyledim. Giderse eğer onun yerine bir oyuncu alacağız. O parayı getirirse gidebilir. Şu anda kendine zarar veriyor. İnşallah temenni ediyorum ki, iyi bir hale gelir"

-TRANSFERLER ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR-

"Dünya zor günlerden geçiyor. Terörizm artık her yerde. Son olan olaylar yüzünden maalesef ahlaksız bir dünyada yaşıyoruz. Bir oyuncuyu transfer etmek istiyorsunuz, o oyuncuya Türkiye'ye gitmemeleri konusunda uyarılar geliyor. Kulüplere telefon açıyorlar. Transferler engellenmeye çalışılıyor. Ülkemiz normal şartlar yaşamıyor. Hepimiz açısından şok bir süreç yaşandı. Bu süreç şu anda tam anlamı ile bitmiş değil. Bu Türkiye'nin gerçekleri. Bir de Beşiktaş'ın ekonomik gerçekleri var. Sonuç itibari ile transferde çok zorlanıyoruz. Mario Gomez'in açıklaması da çok net. 'Türkiye'nin politik durumu yüzünden ayrılmak istiyorum' dedi. Durum bu haldeyken bana da mesajlar atıyorlar. Beşiktaş oyuncu satmadan, oyuncu alamaz. Bunu anlamak istemeyen, anlamıyor. İnşallah son yapmış olduğumuz Adriano transferiyle de ne demek istediğimiz anlaşılmıştır. Çok önemli bir oyuncuyu takımımıza kazandırdık. Devam edeceğiz"

-STADA ASKERLER GİRİNCE 'KAÇIN' DEDİM-

"Ben yurt dışındaydım. Ailem, Türkiye'deydi. Herkesi düşünüyorsunuz. O dakika itibari ile stadımıza helikopterle asker indirildi ve bana da bilgisi geldi. 'Ne yapalım' dediler? 'Kaçın' dedim. Ne yapacaksınız? Çatışmaya mı gireceksiniz? Kulübümüze verilen zarar ile ilgili şikayetçi olduk. Üzücü şeyler."

-ADRIANO TRANSFERİ-

"Devre arasında Adriano ile görüşmelere başladık. Beşiktaş bilinen bir kulüp. Adriano da Beşiktaş'ta oynamak istedi ve biz de istedik. Süreç zor geçti. Özellikle havaalanı ve darbe girişiminden dolayı zor oldu. Eşini aldı ve geldi. Taraftarın coşkusunu gördü, o da mutlu oldu. Bizim hep bir çizgimiz var ve o çizgiden taviz vermiyoruz. Dünyadaki en kolay işlerden bir tanesi transfer yapmaktır. Çünkü imza atıyorsunuz ve onun istediklerini yerine getiriyorsunuz. Biz prensiplerimizle kulübü yönetiyoruz. Bizim açımızdan uygun bütçeli oldu. Ülke böyle olmasa daha da iyi yapabilirdik. Transferde Umut Güner ve özellikle Ali Naibi aktif rol oynadılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Kendilerini camia başkanı olarak tebrik ediyorum. Barcelona ile iyi ilişkilerimiz var. Daha doğrusu bütün kulüplerle iyi ilişkilerimiz var. Ayriyeten bedelsel başarı sadece bizim değil, Adriano'nun da başarısıdır. Kulübü de ona yardımcı oldu ve önünü açtı. Kendisini de tebrik ediyorum."

-MATHIEU AÇIKLAMASI-

"Biz bir oyuncu ile ilgileniyoruz ve hedef şaşırtmaca da yapıyoruz. Kime elimizi sürsek kuyruk acısı olan kulüpler gidip fiyat arttırıyorlar ya da bu işten para kazanan menajerler 100 liralık şeyi 500 liraya satmaya çalışıyor. Mathieu da kariyeri belli olan bir oyuncu. Barcelona'da bir senelik sözleşmesi var. İlgilendiğimiz tek oyuncu da o değil. Transfer Eylül 2'sine kadar devam ediyor. Sosa'yı Mersin İdman Yurdu maçı oynanırken yapmıştık. Her ne kadar taraftarımız umutsuzluğa düşse de düşmemesi lazım. Biz o çizgide devam edeceğiz." 

-3. YILDIZI TAKMAK İSTİYORUZ-

"Önümüzdeki sene maddi olarak daha iyi yerlere gideceğiz. Kombinelerimizi kullanmıştık. Ondan sonraki sene boş. Yayın gelirleri boşa çıkacak. Artık yavaş yavaş borcu aşağı inen, kontratlarına gün itibari ile uyan bir kulüp olmak istiyoruz. Önümüzdeki sene 3. yıldızı takmak istiyoruz. Bu hedefimiz olacak"

-BAKARSINIZ GOMEZ ŞİMDİ GELİR-

"Mario Gomez'e saygı duyuyorum. Kulüpteki ilişkileri takdire şayan olarak gelişti. Herkesle düzgün bir ilişki kurdu ve Beşiktaş'ı iyi temsil etti. Geçen sene de sözleşme imzalarken aynı şeyler vardı. Terörden bahsediyor, Fransa-Almanya maçında bomba patladı. Münih'te evleniyor ve ayrı bir terör olayı oluyor. Bu kaderle alakalı bir şey. Bu ülke bizim ülkemiz ve bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Ben çok katılmıyorum ama söylediklerine saygı duymak lazım. Mario belki ilerleyen dönemde gelir ve görev alır. Biz onu çok sevdik. Bakarsanız şimdi gelir. Ama bizim açımızdan şu anda öyle bir durum söz konusu değil"

-ÖNÜMÜZDE BİR SÜREÇ VAR-

"Geçen sezon ile bu sezonu değerlendirelim. İsmail, Mario, Töre, Serdar gitti. Sağ beke Gökhan Gönül'ü aldık ve inanılmaz karakterli bir oyuncuyu Beşiktaş'a kazandırdık. Sol beke Adriano'yu aldık. Stoper almak istiyoruz. Gökhan'ın ayrılmasından önce Aras hamlemiz vardı. Şimdi stoper ve santrafor mevkiisine oyuncu bakıyoruz. Türk Milli Takımı'nın en önemli forvet oyuncusu olan Cenk Tosun bizde. O bölgeye rekabet açısından takviye istiyoruz. Önümüzde bir süreç var. Beşiktaş dünyanın en büyük kulübüdür." 

-DERDİYOK İÇİN, TEKLİF YAPILDI MI?-

"Eren Derdiyok ile alakalı bir teklifte bulunmadık. 'Eren'i satmayı düşünüyorlar mı, nasıl satıyorlar?' diye sorduk. Onlar da 'yazılı olarak başvurun' dedi ve biz de başvurduk. Biz yazıyı yazdık, 15 dakika sonra basın toplantısı gibi lanse edildi. Eren, Beşiktaşlı. "

-ETO'O NEDEN OLMASIN?-

"Eto'o ile Demba Ba transferinden önce konuştuk. O zaman Beşiktaş'a transfer etmek istiyorduk. Kendini kanıtlamış önemli bir oyuncu. İyi işler yaptı. Fakat bizim disiplinsel çizgilerimiz var. O çizgilere uyduğu takdirde neden olmasın. Kendisi de Beşiktaş'ta oynamak istediğini söylemiş. Ben de Eto'o gibi bir oyuncuyu Beşiktaş'ta görmek isterim ama oluşmuş bir şey yok"

-ŞENOL HOCANIN RUH HALİ İYİ-

"Şenol hoca ile devamlı görüşüyoruz. Kaliteli bir insan. Mükemmeliyetçi özelliği var. Metin ile iyi anlaşıyorlar. O da bazı eksiklerin tamamlanmasını istiyor, biz de istiyoruz. Yavaş yavaş halledeceğiz. Biz sakin, düzgün, paniklemeyen bir görüntü içerisinde olmalıyız. O görüntüde devam ediyoruz. Şenol hocanın ruh hali iyi"

-TORUNOĞULLARI, GÖREVE DÖNECEK Mİ?-

"Erdal Torunoğulları yakın arkadaşımız. Ağabeyi Turgut abi bizim ağabeyimiz gibidir. Kardeşi Aykut ile Hollanda'da beraberdik. Duygusal, hata yaptı. Biraz dinlensin. Bizim ailemiz içerisinde netice itibarinde kulübün başkanı olarak bütün ailenin babasıyım. Bazı konularda fevri olmamak lazım. Gelir işine devam eder. Çok sevdiğim bir arkadaşım. Biz menajerler ile yönetilmeyiz. Beşiktaş'ın menfaatlerine göre hareket ederiz. Menajerler o menfaat içerisinde bize hizmet ettiklerinde varlar. Eskiden beri tanıdığım menajerler vardır, onlarla ticaret yapmayız. Herkes Ahmet Bulut'un üzerine gidiyor. Beşiktaş futbol takımında geldiğimde Mendes'in 17 oyuncusu vardı. Şimdi Ahmet Bulut'un oyuncuları Gökhan var. Adriano da önemli bir rol oynadı. Bizim işimize ne geliyorsa ona göre hareket ediyoruz. Bunlar futbol içerisinde de vardır. Erdal ile aramızda küskünlükler olur. O da çocuklarından ayrı kaldı. Tatil yapsın gelir işini yapar"

-ARDA TURAN CEVABI-

"Arda Turan gündemimizde yok. Arda Milli takımımızın önemli bir oyuncusu. İşin gerçeği bu tür kararlar Sosa'nın netleşmesi ile ortaya çıkabilir. Çünkü aynı bölgenin oyuncuları. Sosa için biz, teknik direktörümüz, takımdaki arkadaşları "aklı yerine gelsin ve takımda kalsın" diyoruz. Sosa enteresan biri. Hep sezon başında bunu yapıyor ve daha sonra devam ediyor."

-HİÇBİRİMİZDE PANİK YOK-

"Takımızı koruyacağız ve eksik bölgelere oyuncu alacağız. Şartlarımız budur. Bunu değiştirmeye elimizdeki anlaşmalar müsait değil. Biz bu bütçeler içerisinde bunu rahatça çeviririz. Hiçbirimizde panik yok. Burası Beşiktaş. Herkes çok mutlu. Şampiyonluk haftası Türkiye kitlendi."

fikret orman basın toplantısı arda turan eren derdiyok samuel eto'o mario mandzukic mario gomez adriano correia
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar