Sosa, Gomez, transfer çalışmaları...

Beşiktaş'ın Avusturya kampı bitti

Sosa, Gomez, transfer çalışmaları...
Sosa, Gomez, transfer çalışmaları...

Beşiktaş'ın Avusturya kampı bitti

Beşiktaş 10 gün süren Avusturya kampını noktaladı. Kamp süresince Jose Sosa'nın İstanbul'a dönmesi, Mario Gomez'in ayrılık kararı ve transfer çalışmaları, siyah beyazlı takımın gündemini belirledi.

Sezon hazırlıklarına 8 Temmuz'da İstanbul'da başlayan Beşiktaş, 20 Temmuz'da Avusturya'nın yolunu tuttu. Salzburg'un Leogang bölgesinde çalışmalarına devam eden siyah beyazlılar, günde çift antrenmanla 10 günlük yurt dışı kampını geride bıraktı.

Kampının öne çıkan ilk gündemi Jose Sosa'nın antrenmana çıkmaması ve kadro dışı bırakılarak İstanbul'a dönmesiydi. Mario Gomez'in ayrılık kararını açıklaması da kampta ses getiren diğer bir konu oldu.

Teknik direkör Şenol Güneş; Sosa ve Gomez'de yaşanan sıkıntılara rağmen, 26 oyuncuyla hazırlıklarını sürdürdü. Geçen sezon öncesi ve içinde genellikle hücuma yönelik çalışmalar yaptıran Şenol Güneş, bu kamp döneminde savunmaya ağırlık verdi. Defansta görev yapan isimlerin uyumlarını ve hücum oyuncuların takım savunmasına katkısını yükseltmeye çalışan Güneş, pas çalışmalarının da üzerinde durdu. Atak başlangıçlarında oyuncularının en fazla 5 pas yapması isteyen deneyimli teknik adam, hızlı hücumlar üzerine de tekrarlar yaptırdı.

Gökhan Gönül kamp süresince takıma uyum sağlamaya çalışırken; Oğuzhan, Tolgay ve Cenk Tosun performanslarıyla hazır bir görüntü çizdi.

Ayrıca yeni transfer Adriano resmi imzayı atmasına rağmen Avusturya kampıma dahil olmadı.

Kampın son günü Eibar ile oynadığı hazırlık maçını 3-0 kazanan Beşiktaş, sezon hazırlıklarına İstanbul'da devam edecek.

 

jose sosa mario gomez avusturya kampı transfer haberleri şenol güneş fikret orman
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar