Fikret Orman: "Bizim de bileceklerimiz var!"

Başkanımız Fikret Orman'ın Adriano Correia'nın imza töreninden sonra yapmış olduğu açıklamaların tam metni haberimizde.

Fikret Orman:
Fikret Orman: Admin

 

İlk önce Şenol Hoca’dan başlayalım…

Tabiki bir takımın teknik direktörü oyuncularının bir an evvel gelmesi ve takımını sahaya tam olarak çıkartma sabırsızlığı içerisindedir. Şenol Hoca’nın açıklamalarında bu algı zaten oluşmakta. Fakat Şenol Hoca’nın da bizimde, hepimizin en önemli kriteri oyuncularımızın parasını zamanında ödemektir.

BİZİM ÇİZGİMİZ BU!

Beşiktaş, Türk Futbolu hepimiz bunlardan çok zarar gördük. Bizim bir çizgimiz var biliyorsunuz, UEFA kriterleri ile de çok alakalı değil, bizim çizgimiz bu. Sezona başlamadan, yani transfer sezonuna başlamadan evvel bazı açıklamalarda bulundum. Dedim ki “Biz şımarmayacağız”. Şampiyon olduk diye, Şampiyonlar ligine gideceğiz diye çok büyük ve  masraflı işler yapmayacağız.  Eksik bölgelerimiz belli oralara takviye yapacağız. Geçen günlerde konuştuğumuzda da söyledik. Sol bekte İsmail’in ayrılması ile Adriano’yu aldık. Sağ bekte de Serdar kardeşimiz ayrılınca yerine Gökhan Gönül’ü aldık. Şimdi Rhodolfo’nun sakatlığının tam olarak geçmiş olsa bile takıma adaptasyonundan dolayı stoper bölgesi için bir oyuncu alacağız, ve Mario Gomez’den dolayı da bir santrafor alacağız. Bütün hepsi bu. Dün gördüğünüz Aras var, hiç kimse onu yeni bir transfer olarak görmüyor geçen sezon devre arası geldiği için. İlk defa takımla beraber çıktı çok da kabiliyetli, başarılı bir oyunda sergilediğini hep beraber gördük.   

Şu anda gündeme baktığımız zaman daha bugünden transfer sezonunun kapanmasına yaklaşık olarak 22 gün var. Bu sürece baktığınız zaman Beşiktaş’ın bir Avrupa kupası maçı var mı ? yok. Ne maçı var ? bu hafta sonu oynayacağımız Galatasaray ile süper kupa finali mücadelesi  var. Bugün transfer olsa bile, hatta geçen hafta transfer olsa bile bu oyuncuların bu maçta oynaması mümkün değildi zaten. Bu maçtan sonrada ilk lig maçımız olan Alanyaspor mücadelesi var. Beşiktaş’ın bu futbol kadrosunun, bu gün şuan ki yapısına baktığımız zaman milli takım santraforu zaten bizde. Ömer’in performansını da görüyorsunuz. Zaten biz bu takımla bu maçları rahat oynayabilecek güçte bir kulübüz.

Biz asla ve asla şunu yapmayacağız. Her seferinde söylüyorum bütçemiz dışına çıkıp kulübümüzün içerisinde oyuncular arası gelir dengesini bozacak transferler içerisine girmeyeceğiz. Bu bizim zihniyetimiz ve geldiğimiz çizgi. Senelerdir aynı çizgide ilerliyoruz. Bundan sonra da aynı çizgide ilerlemeye devam edeceğiz. Bunu birileri beğenebilir, birileri beğenmeyebilir bu bizim çizgimiz.

Süre azaldı, evet ama süre azaldı deyip ben gidip de, yine söylüyorum dünyada ki en kolay iş transfer yapmak. Ne istiyorsun ? 2, 2.5 olsun imza atarken kimseye para verdiğiniz yok ki. Dengeler ne olacak ? Takımın maliyeti ne olacak ? Oyuncular arasındaki denge ile beraber kulübün dengesi ne olacak ? Bu durumun bizim zihniyetimiz içerisinde yeri yok. Biz kendi planladığımız şekilde yolumuza devam ediyoruz.

MARİO GOMEZ KONUSU...

Evet, ilgilendiğimiz oyuncular var. Gomez, Gomez ile alakalı gazetelerde okuyorum, yok işe menejeri ile ben buluşmuşum o gelmemiş falan, yalan bunların hepsi.  Mario Gomez ile konuşacağımız bir mevzu yok bizim, yani tartışacağımız bir konu yok çünkü Gomez açısından Beşiktaş kulübü, Beşiktaş başkanı, hocamız, futbol takımı, Ümraniye, Vodafone Arena hepsi bilindik şeyler. Gomez’in gelmemesi ile alakalı bir argümenti var, Türkiye’de şu an yaşanan politik süreç ile alakalı dedi. Bizim kendisi ile bir para konuşmamız yok, kendisini ikna edecek bir durumumuz da yok. Gomez Beşiktaş’a gelmek isterse, ikna edilmek istediğini belirtişe, biz ikna etmeye çalışırız. Böyle bir durum yok şuanda. Ben ne Gomez ile konuştum, ne menejeri ile konuştum, ne mesaj attım böyle bir şey yok. Eskiden konuşuyorduk o zaman daha karar vermemişti. O açıklamayı yaptıktan sonra Mario Gomez ile Beşiktaş kulübünü yönetenlerin bir teması olmamıştır.  Gomez Beşiktaş’a gelmek istiyorsa biz arayıp der, bir görüşmek istiyorum der ve biz ikna etmeye gayret ederiz.  Burada oynayan bu oyuncular, diğer takımlarda oynayan Almanya milli takımı oyuncular, burada da oynuyorlar.  Onlar için bu ülke güvenli, Mario Gomez için değil olamaz. Sıkıntılar yaşıyor muyuz? Evet yaşıyoruz ama az önce Adriano’da söyledi hiçbir şey yok gayet güzel hayatımızı idame ettiriyoruz.  Bu sebeplerden ötürü Gomez ile alakalı bizim içinde olduğumuz bir ikna sürecimiz yok.  Gomez’in bir karar vermesi lazımdı, bir karar verdi, o kararı devam ediyorsa yapacak bir şey yok.  Hayır ben Beşiktaş’ıma gelmek istiyorum derse , nasıl ki Quaresma gelirken ben evime dönmek istiyorum, Beşiktaş’a dönmek istiyorum dedi ondan sonra biz oturup konuşmaya başlarız. Burası dünyanın en büyük kulübü.  Kimsenin Beşiktaş’ın seviyesini aşağıya çekmesine müsaade etmem. Kim olursa olsun. Ne oyuncular geldi, ne oyuncular gitti. Daha iyileri de gelir burası Beşiktaş.

İlgilendiğimiz oyuncular var, bakıyoruz. Bazılarını siz buluyorsunuz, yazıyorsunuz bize zarar veriyorsunuz. Bizim daha fazla ketum olmamız lazım, bir yerlerden duyuyorsunuz ve işimizi bozuyorsunuz.  Fiyatlar artmaya başlıyor ve olmuyor işler.  Sizler tabi ki basın mensupları olarak bütün bunları kamuoyuna ulaştırmak, haber atlatmamak için yapıyorsunuz. Biz de doğru fiyatlarla, doğru stratejiler ile oyuncuları almak için gayret gösteriyoruz. Siz bulma biz saklama pozisyonundayız.  Biz transfer işlerine yoğunlaşan yönetici arkadaşlarımızla daha ketum olacağız demek ki.  Çünkü sizin her yazdığınız iş olmuyor. Hep söylüyorum, yönetici arkadaşlarıma da söylüyorum, bir transferin olmamasını istiyorsanız duyurun, olmayacak çünkü.  

SOSA'NIN ÖNÜNDE 3 YOL VAR

Sosa Beşiktaş’ın kontratlı futbolcusu. 30 defa konuştuk artık sıkıldım bu konuyu konuşmaktan fakat bir daha söyleyeyim. Sosa’nın önünde üç tane yol var.  Ya gelecek hocasından, takım arkadaşlarından özür dileyecek ve takımıyla beraber çalışmalara başlayacak. Bu kulübün kontratlı oyuncusu olduğunu ve buranın disiplin yönetmeliğine göre hareket etmeyi öğrenecek. Ya isteyen kulüp varsa bizim beklentilerimiz var o paraları getirecekler ve gidecekler, bu yol kapalı değil. Ya da nasıl zamanında Quaresma en kötü olduğumuz dönemde 6 ay antrenman yaptı, Sosa’da 1 sene yapar.  Neyse Beşiktaş’ın disiplin yönetmelikleri ona uyacak. Demin de söyledim. Burası Beşiktaş. Ben kimsenin Beşiktaş’ı ayaklar altına almasına müsaade etmem. Ya o bunu öğrenecek, ya da ona biz bunu öğreteceğiz.  Gitmek istiyorsa onunda şekilleri var, açıkladık.  Almak isteyen kulüpler bizim beklentilerimizi karşılasınlar o zaman duruma bakarız.  Her seferinde söyledim biz Sosa’nın aklını başına alıp kalması taraftarıyız.  Ama bu onun bileceği iş, fakat bizim de bileceklerimiz var. 

Sürpriz bir transfer olur mu ? Her transfer kendi içerisinde bir sürprizdir, inşallah en kısa zamanda bir sürpriz transfer açıklarız.  Bizim şekillerimiz içerisinde. Gidecek oyuncu var mı ? Tabiki olacaktır. Daha hocamızdan bu durum ile alakalı bir rapor almadık. Hocamız şuan gideceklerden çok, gelecekleri sorguluyor şuanda., gidecekleri konuşmaya çok vaktimiz olmadı. Genç oyunculara yatırım yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.  Beşiktaş’ın bir takım kültürü var, bir kolej kültürümüz var bizim. Oyuncuların adaptasyonu, abileri ile çalışması gibi. Bir yerlere gelebilmeleri için böyle oyunculara devamlı olarak yatırım yapmaya devam edeceğiz.

ETO'O İLE ALAKAMIZI KESMİŞ BULUNUYORUZ!

Finansal Fair Play konusuna girmeden öne Eto’o mevzusuna bir açıklık getireyim.  Antalyaspor’un genç, yeni bir başkanı var.  Kendi açıklamalarında Beşiktaş ile alakalı Eto’o konusunda olabilir gibisinden söylemlerde bulundu. Oyuncu Beşiktaş’ın taraftarına da sempatik geliyor, Beşiktaş ile Eto’o nun böyle bir ilişkisi de var.  Bizim de şahsen tanıdığımız bir oyuncu. Beşiktaş’a gelmek istediğini ifade etti ve Antalyaspor’dan ayrılacağını, ücretinin fazla olacağını ifade etmiş Ahmet Nur Çebi Bey’e. Böyle olunca biz de bakalım nedir şartlar diye konuştuk kendi aramızda. Biz hiçbir oyuncu için anti ahlaki bir işe girmeyiz kim olursa olsun bu böyledir. Oyuncunun talebi ben Antalyaspor’dan ayrılacağım olunca, ilişiğini kesip de gel dedik.  Antalyaspor diyor ki, gelsin Beşiktaş bizimle konuşsun.  Beşiktaş gidip ne konuşacak ? Merhaba diyeceğiz, 2 oyuncu var, 3 oyuncu ver üstüne 3 milyon Euro ver. Bizim böyle bir niyetimiz yok. Biz Eto’o ya olan ilgimizi çektik. Eto’o Antalyaspor’da kalsın, orada topunu oynasın. Bizim Eto’o ile bir ilgimiz yok. Çünkü böyle bir ilgimizi ifade ettiğimiz salise işler değişiyor, yok Kerim Frei’ı verecekmişiz…

Bizi tanıyanlar biliyor, her zaman ifade ediyoruz. Dünyada en kızdığım şeydir zekamızla dalga geçmesinler. Beşiktaş büyük bir kulüptür. Biz ne zorlukla buralara geldik Haklarımızı koruyoruz, tabi ki her kulüp kendi haklarını korumak ister. Biz gayrıresmi paralar kazanan bir kulüp değiliz, bizim paramız herkesin parasından daha değerlidir. Eto’o ile de alakamızı kesmişizdir buradan ifade ediyorum. Çünkü onların böyle bir beklentisi varsa Eto’o nunda gideceği bir kulüp vardır, onlar oturup bu konuları konuşsunlar.

 

Teşekkür ediyorum arkadaşlar.

 

fikret orman transfer haberleri basın toplantısı vodafone arena mario gomez ricardo quaresma jose ernesto sosa şenol güneş samuel eto'o trasnfer haberleri adriano correia
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar