Şenol Güneş:"Kupa Müzemize Yakışır"

Ülke olarak ders almamız gereken bir dönemdeyiz. Mevlana’nın şehrinde, onun düşüncelerine uygun bir maç temenni ediyorum. Eksiklerimiz var ama bu yıl da şampiyon olmak istiyoruz!.

Şenol Güneş:
Şenol Güneş: Admin

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve kaleci Tolga Zengin, G.Saray ile oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi. G.Saray karşısında tüm güçleri ile mücadele edeceklerini ifade eden Güneş, "Sezonun ilk resmi maçını oynayacağız. Mevlana'nın şehrinde onun düşüncelerine uygun bir maç oynamayı temenni ediyorum. G.Saray iyi oyuncular aldı. Geçen sene kötü başladılar, sonra toparlayıp kupayı aldılar. Biz de iyi takımız, şampiyon olduk. Enerjimizin tümünü kullanacağız" dedi. Teknik direktör Şenol Güneş şöyle devam etti:

ESKİ OYUNCULAR SAHADA 
"Geçen sezon aramızdan ayrılan arkadaşlar oldu, yeni katılanlar da var. Buraya 3 kaleci ile birlikte 22 kişi geldik. Sakatlıktan yeni çıkanlar var.. Bu kupa maçı ve ilk lig maçının görüntüsüne göre vereceğimiz kararlar olabilir. Eksiklerimiz var, acil, olmazsa olmaz! Alternatifimiz yok. Takımda sıkıntılar var, almak istediğimiz alamadığımız oyuncular var. Temel oyun felsefemizden vazgeçmeyeceğiz. Kimin oynadığından çok oyunda kimin ne verdiğini görmek istiyoruz. G.Saray'a karşı en çok eski oyunculara görev vereceğim. Oynaması sıkıntılı oyuncular var, onları riske etmek istemiyorum."

SAĞLIKLI TARAFTAR İSTİYORUZ 
Bu sezon da şampiyon olmak istediklerini vurgulayan Güneş, "Ülke olarak ders almamız gereken dönemleri geçiyoruz. Ölmeye ölmeye geldik laflarını duymayacağımız taraftar kitleleri istiyoruz. Takımın hastası değil, sağlıklı ve eğlenceyi seven taraftarlar istiyoruz. Rakibi de alkışlayacaksın. Siz ne kadar güçlü olursanız olun, rakibiniz güçlü değilse sizin oynadığınız oyunun keyfi olmaz. Futbol herkesi birleştiren bir unsur, ülkenin birlik beraberliğe ihtiyaç olduğu dönemde taraftarlar bunu göstermeli. Geçen sene biz şampiyon olduk, bu sene de istiyoruz. Daha sakin, kavganın olmadığı bir lig bekliyorum" ifadelerini kullandı.

11 KİŞİ ÇIKACAĞIZ!
KAPTAN Tolga Zengin, eksikleri olduğunu ama sahaya 11 kişi çıkarak tüm güçleriyle mücadele edeceklerini söyledi. Tolga Zengin, "Biletler tükendi. Çok güzel, seyir zevki yüksek bir maç olacak. Adriano, Gökhan Gönül gibi yeni gelen arkadaşların kalitesi belli. Takıma çok şey katacaklar. Stoperde geçen sezon sanırım 8 kişi oynadı, değişiyor. Sorun olabilir ama bunu en aşağıya çekiyoruz" diye konuştu.

KUPA MÜZEMiZE YAKIŞIR
Şenol Güneş, yarın (bugün) efsane başkan Süleyman Seba'nın ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatırken, "Ayrıca Atiba'nın çocuk beklediği dönem, kızımın ve torunumun da doğum günleri. İnşallah güzel bir maç olacak, güzel şeyler yaşanacak. İki takımın güzel futbolunu görmek istiyoruz. Bu dönemde kardeşliği, dostluğu daha fazla görmek istiyoruz. Beraber maç izlemek için atılan adımlar var. Kupayı kazanmak istiyoruz" dedi..

süper kupa finali beşiktaş galatasaray maçı tolga zengin şenol güneş
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar