Ahmet Nur Çebi: ‘Ümitliyiz, daha iyi olacağımızı biliyoruz’

İkinci Başkanımız Ahmet Nur Çebi basın açıklamasında bulundu.

Ahmet Nur Çebi: ‘Ümitliyiz, daha iyi olacağımızı biliyoruz’
Ahmet Nur Çebi: ‘Ümitliyiz, daha iyi olacağımızı biliyoruz’ Admin

 

Ahmet Nur Çebi (II. Başkan, İcra Kurulu Başkanı, Fulya Taşınmazlardan Sorumlu, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nden Sorumlu.) BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Ahmet Nur Çebi’nin konuşmalarından satırbaşları şöyle:

“Geçen sene de başlangıçta takımımız en az bu kadar başarılıydı. Bu sene daha fazla puan aldık. O yüzden negatif bir düşüncemiz yok. Ümitliyiz ve daha iyi olacağımızı biliyoruz. Transferlerin hepsi çok faydalı. Hepsi çok faydalı olacak. UEFA kriterlerine göre yapıldı.
Gomez ve Töre ile ilgili herhangi bir planımız yok. Ocak ayı geldiğinde onların ve bizim durumumuza göre gündemimize gelirse bakarız. Şu an için böyle bir şey yok. Şartlara göre bakılır. Ancak şu an için kesinlikle öyle bir düşüncemiz yok.

Aboubakar’ın kötü çıktığı şeklindeki eleştirilere ben katılmıyorum. Ben faydalı olacağına inanıyorum. Bir süreç yaşıyor. ve bu süreci aşabilecek bir kişiliği var. Kamuoyuyla aynı fikirde değiliz.

Allah selamet versin Gomez’e. Fikret Başkan’ın tabiriyle. Oranın oyuncusu onla ilgili bir açıklama yapmamız doğru olmaz ve beni hiç ilgilendirmiyor.

Yavaş yavaş oturmak üzere takımımız. Hocanın takıma olan güveni son derece pozitif. Bizim de hocamıza bakışımız son derece pozitif. Elindeki kadronun hepsini nasıl daha fazla verim alır onun üzerinde çalışıyor. Geniş kadronun olması bir sorun değil. Çok iyi bir şey. Zamanla yukarı doğru gidiyor performansımız.

Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde başarı istiyoruz. Niye Napoli’yi yenmeyelim. Bizim ana hedefimiz 1. olarak çıkmak gruptan. Bir çeyrek final oynayalım önce Şampiyonlar Ligi’nde sonra da final hedefi koyarız.

Beşiktaş’ın gerçek sahibi genel kuruldur. Bu kulübü yönetecek kurullar seçimle oraya gelirler. Bu tüzük çerçevesinde görevleri bellidir. Biz Beşiktaş’ı tüzükle idare etmek zorundayız. Bizim başka bir şey yapmamız söz konusu olamaz. Kurulları genel kurul seçer ve tüzükle de tarif edildiği gibi uygun olarak işlerini yapmak zorundadır.

Eto ile ilgili bizim bir transfer görüşmemiz olmamıştır. Etik olarak başka bir takımın oyuncusuyla transfer görüşmesi yapmamız etik değildi. Bir transfer görüşmemiz olmamıştır. Biz Eto ile bir transfer görüşmesi yapmadık.

Sosa benim yanıma geldi. Tatilde. Maalesef kendisinden kaynaklanan bize baskısı oldu. Bu baskıya dayanamadığımız için de kendisini yolcu etmek zorunda kaldık.

Sosa benim futbolcum değil artık. Sosa bu saatten sonra istediği yerde mücadele edebilir. 8.5 milyon Euro bir gelirle sattık kendisini. Ben artık kazandığımız paraya bakarım. Beşiktaş’ın formasını giymeyen hiçbir oyuncuyla ilgili konuşmayı doğru bulmuyorum.

Biz çıkan gerilimlerden negatif etkilenmiyoruz. antrenmanlar çok hırslı geçiyor ve bazı gerilimler olabiliyor. Bu olayları abartmamak lazım. bütün oyuncular birbirlerini seviyor onlar da etten kemikten yapılmış insanlar.

Tolga profesyonel olarak taraftarların protestolarını kabullenmek zorunda ama taraftara da şunu söylemem lazım Tolga da sizin oyuncunuz.”

beşiktaş ahmet nur çebi basın açıklaması
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar