Beşiktaşımıza tam 168 milyon TL !

Büyük bir avantaj yakalayan Beşiktaşımız, şampiyonluk ipini göğüslediğinde kasası da dolacak. Siyah beyazlılarımız, lig, Şampiyonlar Ligi ve ürün satışından en az 168 milyon lira gelir elde edecek.

Beşiktaşımıza tam 168 milyon TL !
Beşiktaşımıza tam 168 milyon TL !

 

Fenerbahçe’nin dün Medipol Başakşehir’e yenilmesiyle birlikte şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaj yakalayan takımımız, mutlu sona ulaştığında kulüp kasası da dolacak. Böylece göreve gelirken ‘Feda’ kampanyası açan Fikret Orman yönetimi ilk kez işin sefasını sürme şansı bulacak. Beşiktaşımız şampiyon oldukları takdirde hem Türkiye Futbol Federasyonu’ndan hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nden hem de ürün satışından büyük bir kazanç elde edecek. Bu rakam 168 milyon lirayı aşacak. 

İlişkili Haber
 
FAİZ YÜKÜ AZALACAK
 
Gelirin 90 milyonu lig şampiyonluğundan, 67 milyon lirası da Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılımdan ve 10 milyon lira da ürün satışından elde edilecek. Şampiyonluk siyah beyazlı yönetimin elini UEFA karşısında da rahatlatacak. Geçen sezon UEFA ile mali disiplin çerçevesinde bir anlaşma yapan yönetimimiz, transfer alışverişinde aldığından çok satmak zorunda. Yönetim, bu kriteri yine gözetmek zorunda ama şampiyonluk sayesinde elde edilecek gelirle kredilerini yeniden yapılandırma olanağı bulup finansal borçlanma maliyetini de düşerecek.
 
Şampiyonluk primi 17 Milyon TL
 
Başarı primi 36.6 Milyon TL
 
Süper Lig katılım payı 16 Milyon TL
 
Şampiyonluk payı 22 Milyon TL
 
Şamp.Ligi ayak bastı 38.5 Milyon TL
 
Şampiyonlar Ligi havuz 27.5 Milyon TL
 
Ürün satış geliri 10 Milyon TL
 
Toplam garanti gelir 167.6 Milyon TL
 
beşiktaş
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar