Beşiktaşımızdan Vitor Pereiraya tepki: " Ayıptır "

Fenerbahçe'nin hocası Pereira'nın 'Şampiyonluk bayrağını elimizle teslim ettik' sözlerine Beşiktaşımızın yönetiminden tepki var.

Beşiktaşımızdan Vitor Pereiraya tepki:
Beşiktaşımızdan Vitor Pereiraya tepki:

 

Başakşehir'e deplasmanda yenilerek şampiyonluk yarışında  umutları Kaf Dağı’nın arkasında kalan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın maç sonrasında yaptığı açıklamalara yönetimizden cevap geldi.

Bu sezon Şenol Güneş yönetiminde bambaşka bir kimliğe bürünen ve ligi domine eden takımımızın yönetimden Portekizli hocaya şu sözlerle tepki geldi:

“Fenerbahçe’nin hocasına kendi mağlubiyetlerinin açıklamasını yapmak yerine Beşiktaş’la ilgili konuşmak daha kolay geliyor. Ama atladığı bir şey var ki, kendisinin iddia ettiği ettiği gibi kimse şampiyonluğu Beşiktaş’a elleriyle teslim etmedi. Biz sezon başından bu yana ortaya koyduğumuz mücadelemiz ile buraya kadar geldik, herhangi birinin ya da bir kulübün ikramıyla değil. 6. haftada aldığımız liderliği 13. haftada bir kere Fenerbahçe’ye emanet ettik sonrasında bir daha arkamıza bakmadık."

‘BİZ SAYGILIYIZ’

"Bize kimse şampiyonluk hediye etmedi, biz kendi tırnaklarımızla hak ederek şampiyon oluyoruz. Halen ‘şampiyon olduk’ da demiyoruz. Çünkü rakiplerimiz her zaman saygı gösteren bir kulübüz. Oynamadan ve sonuca ulaşmadan ‘oldu, bitti’ demeyiz, sahaya çıkarken mücadele eder, futbolumuzla hak ederek şampiyon oluruz.

Tarihimiz boyunca kazandığımız tüm kupaları hak ederek kazandık, kimsenin bize bir şeyi hediye etmesine ihtiyacımız yok. Bu tür söylemlerle başarımıza gölge düşürmeye çalışmak, futbola ve sahada emek veren herkese ayıptır.”


 

beşiktaş victor pereira şampiyonluk şenol güneş
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar