Borsada Kartal uçtu

Borsa İstanbul, siyah-beyazlı takımın şampiyonluğunu erken kutladı. Beşiktaş Sportif hisseleri yılbaşından bu yana yüzde 135 prim yaparken, Fenerbahçe Sportif’teki yükseliş yüzde 9’da kaldı

Borsada Kartal uçtu
Borsada Kartal uçtu

Beşiktaş Sportif AŞ, Borsa İstanbul’da şampiyonluğunu ilan etti! Yılbaşından bu yana borsada en fazla değer kazanan kulüp, şampiyonluk beklentisiyle siyah-beyazlılar oldu. 

 
Destek Yatırım Menkul Değerler Analisti Aysun Göksu, ligin bitmesine 2 maç kala zirvede çekişmenin devam ettiğini buna karşın borsanın şimdiden Beşiktaş’ın şampiyonluğunu onayladığını söyledi. 
 
Vodafone Arena’nın açılışından sonra değer kazanan Beşiktaş hisselerinin şampiyonluğun neredeyse garantilenmesiyle değer artışına devam ettiğini belirten Göksu, “Yılbaşından bugüne Galatasaray’ın yüzde 36, Fenerbahçe’nin yaklaşık yüzde 9, Trabzonspor’un yüzde 110, Beşiktaş’ın ise yüzde 135 prim yaptığını görüyoruz. Eğer Fenerbahçe ön eleme turlarını geçerek Şampiyonlar Ligi’ne katılamazsa Beşiktaş’ın kasasına ekstradan 10 milyon euro daha girecek” dedi.
 
Galatasaray örneği
 
Beşiktaş Sportif hisselerine son günlerde gelen satışı da değerlendiren Aysun Göksu, “Geçtiğimiz yıl Galatasaray hisseleri de şampiyonluğu garantilemesi  sonrası sert satışlar yaşamıştı. İlerleyen günlerde Beşiktaş hissesinde de benzer senaryo ile karşılaşabiliriz” yorumunu yaptı.
 
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar