Biz daha iyiyiz

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe'nin zorlamasıyla yarışın son ana kadar sürdüğünü ancak şampiyonluğu kendilerinin hak ettiğini söyledi.

Biz daha iyiyiz
Biz daha iyiyiz

 

Tecrübeli çalıştırıcı, güzel bir sezon geçtiğini belirtti, “15 gün önce biz Galatasaray’a yenilip, Fenerbahçe, Başakşehir’i yenseydi ben kötü olacaktım. İki takım yarıştığında, iki ekibi de başarılı görürüm. Sonuç olarak şampiyonluğu aldık. Bütün oyuncularımı alınlarından öpüyorum” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 18 takımlı yarışta tüm ekiplerin mücadelesinin önemli olduğunu belirterek, “Güzel sezon geçti, hak ettiğimiz şampiyonluğu kazandık” dedi.

Yarışta iki takımın öne çıktığını ve F.Bahçe’nin kendilerini zorladığını kaydeden tecrübeli hoca, “15 gün önce biz G.Saray’a yenilip, F.Bahçe, Başakşehir’i yenseydi ben kötü olacaktım. İki takım yarıştığında, iki ekibi de başarılı görürüm. Sonuç olarak şampiyonluğu aldık ama Türkiye Kupası ve UEFA Ligi’nde elendik. Bu da başarısız tarafı” diye konuştu.

Şenol Güneş, “Bütün oyuncuların alnından öpüyorum. Gomez’in golleri, Sosa’nın pasları, Serdar’ın gözyaşları ve Necip’in hırsı, Mustafa’nın kadroya girme savaşı, desteği önemliydi. Başkanı tebrik ediyorum. Benden önce çalışan Samet Aybaba’ya ve Bilic’e teşekkür ediyorum. Bu kadroyu ayağa kaldırmak için herkes bir tuğla koymuştur. Biz de güçlük içinde katkı vermeye çalıştık. Başında iyi başladık, sonunu da iyi getirdik ve imzayı attık” yorumunu yaptı.

Geçmiş sezonlara göndermelerde bulunan Şenol Güneş sözlerini şöyle sürdürdü:

“2011’de kaybettik, 1996’da kaybettik. Kavga çıkarmak istemiyorum. 2011’de lig bittiğinde bazen şanssızlık, bazen haksızlık, bazen bizim hatamızdı. 2011’de maçlar bittikten sonra 3 Temmuz ortaya çıktı. O gün söylediklerim hâlâ geçerli. Şampiyonluğu hak etmek kupayı almak demek değildir. Trabzon’u terk ettiğimi düşünenler o cümleleri iyi anlasınlar. Trabzon’u da seviyorum, Trabzonluların başarımı istediğini biliyorum.”

Temiz bir ligi tamamladıklarını kaydeden Güneş, “Kimseye konuşma izni vermeyen bir ligi tamamladık” değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısında zaman zaman duygusallaşan ve gözleri dolan Güneş, jübile yapmasında katkısı bulunan onursal başkan Süleyman Seba ile Trabzonspor’un önde gelen isimlerinden Kenan İskender’i de andı. Tecrübeli çalıştırıcı, “Süleyman ağabeye teşekkürümü böyle yerine getirdiğimi düşünüyorum” ifadelerini de kullandı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar