Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanın duygusal ziyaretleri

Beşiktaşımızın Başkanı Fikret Orman, önce Süleyman Seba, ardından da babası Abdülkadir Orman'ın kabrini ziyaret etti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanın duygusal ziyaretleri
Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanın duygusal ziyaretleri

 

Şampiyon Beşiktaşımızın Başkanı Fikret Orman, önce Süleyman Seba’nın daha sonra da babası Abdülkadir Orman’ın mezarına gitti.

Yıllar önce babasına verdiği sözü dile getirdi;

- Baba ben geldim. Baba şampiyon olduk….

“SiZE LAYIK OLMAK iÇiN ÇALIŞTIK”

Uzun ve yorgun geçen bir gecenin ardından sabah erken saatlerde uyandı Orman. Şampiyonluğu kazanmanın ve sözünü yerine getirmenin iç huzuru ile..Hazırlandı. Ve Feriköy Mezarlığı’na ulaştı. Süleyman Seba’nın kabri başına geldi. Önce mezar taşını yıkadı, sonra da mezarı sulayıp dua etti.

- Sağlığında, “Beşiktaş’ıma iyi bakın” diyerek vasiyet etmişti. Başkanıma, Süleyman Seba’ya merak etme, Beşiktaş’ın emin ellerde demeye geldim.

Ve dua ettikten sonra şu sözlerle veda etti Seba’ya:

- Allah’a çok şükür elimiz taşın altında kalmadı. Hem stadımız bitti, hem şampiyon olduk. Beşiktaş’ı daha iyi yerlere getirmek için, size layık olmak için var gücümüzle çalıştık, çalışacağız.

“AiLESi VE BEŞiKTAŞ ONUN DÜNYASIYDI”

Edirnekapı Şehitliği Mezarlığı...

Beşiktaşımızda divan kurulu ve 1979-80 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği yapan, Başkanımız Fikret Orman’ın babası Abdülkadir Orman’ın ve tüm Orman Ailesi’nin kabri...

Babası, amcası ve yakın akrabaları burada yatıyor. Önce hepsine dua etti. Sonra da babasının kabri başına geldi. Gözyaşları yanaklarından akmaya başladı.

- Baba ben geldim.. Baba şampiyon olduk. Verdiğim sözü tuttum. Rahat uyu baba… Beşiktaş şampiyon oldu. Gözyaşlarını sildi. Sonra bize döndü:- Baba evin direğidir. Öğütleri, sözleri hâlâ kulaklarımda. Ailesi ve Beşiktaş onun dünyasıydı. Son nefesine kadar Beşiktaş ile meşgul oldu. Ona bir söz vermiştim. Şimdi o sözümü yerine getirdim.

Ve sonra gönül rahatlığıyla kabristandan ayrıldı.

 

fikret orman aldülkadir orman süleyman seba beşiktaş şampiyonluk
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar