Yen Sheva’yı Yakala Havayı
Özkan KOCAOĞLU

Yen Sheva’yı Yakala Havayı

Takımın ve camianın havasını, Süt Kupası öncesi ve Süt Kupası sonrası diye ayırmak takdir edersiniz ki yanlış olmaz. Geçtiğimiz hafta, Fenerbahçe’nin yöneticisiyle, oyuncusuyla, teknik heyetiyle, gerçek karakterini saha içine yansıtmasının ve hakeme yapıldığını düşündüğümüz ve alenen gördüğümüz ufak dokunuşın ardından ufak bir bocalama yaşadığımız doğrudur. Bu psikolojiyle gidilen Karabük deplasmanından da yenik ayrılınca ister istemez sinirlerin gerilmesi de kaçınılmaz oldu.

Kardeşimiz dediğimiz Şanlı Karabük taraftarının otobüsümüzü taşlaması da tuz biber oldu. Şampiyon olamayacağımızı küfürlerle hep bir ağızdan söylediler. Camialarının dostluğu herkesçe bilinen bu 2 kulübü karşı karşıya getirmeye Cenk Tosun’un son maçta attığı son dakika golü yetmez ama kılık değiştiren provakatörler bu işi layıkıyla yaparlar ve yaptılar da bence.

Yaşanan bu saha dışı olaylar akıllara Fenerbahçe’nin 2015 yılındaki kurşunlanma vakasını getirdi. Yusuf Namoğlu’nun göreve gelmesi ve bu olayın yaşanmasının ardından o sene Galatasaray şampiyon olmuştu. Yine benzer bir olay ve yine Yusuf Namoğlu görevde... Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında yaratılan bu gerginlik, sessiz sedasız aradan sıyrılmaya çalışan ve hatta “Dünya Hakemi” Cüneyt Çakır’ın bile vereceği kararı futbolcusuna sorduğu bir sarı kırmızılı bir camia yarattı. BuHem Aziz Yıldırım'ın mağduriyet oyununa hem de Galatasaray'ın sessiz sinema oyuna 2. bir kez daha gelmemeliyiz, gelmeyeceğiz.

Gelişen bu olumsuzlukların yanı sıra medya Şenol Güneş’in üzerine oynarken, tahkim Tosic’e 4 maç verip, karakter yoksunluğu yanlı spor medyası tarafından profesyonellik olarak adlandırılan RVP’nin cezasını 2 maça indirirken, TFF’de bir üye Fener’e haksızlık yapılıyor diyerek ülkenin şu döneminde işinden vazgeçip bombayı kamuoyunun kucağına bırakırken Beşiktaş’ın mağlubiyeti sonrası kimsenin hesap edemediği şeyler gelişti. Takımımız puan kaybedince herkesin eli ayağına dolandı, basireti bağlandı, ardımızdaki 3 takım toplamda ancak 1 puan toplayabildi.

İşte bu durum çabuk toparlanmamızın habercisi ve yardımcısı olacaktır. Belki Uefa Avrupa Ligi’nden dolayı fikstürümüz yoğun, belki bu aşamada Şampiyonlar Ligi havasını yakalayamadık, belki bu kulvar, yaşadığımız hayal kırıklığından sonra bizi tatmin etmiyor ama büyük çıkış işte tam da burada olacaktır.

Önümüzde çok ama çok önemli 4 maç var. Ama şuan en önemlisi Hapoel Beer Sheva ile olanı… İlk maçtan alınan avantajlı skor bizi ligde 2 hafta önceki moralimize kavuşturacaktır bundan eminim.

O yüzden Yen Sheva’yı  Yakala Havayı…

Siyah Beyaz Devam...

Özkan KOCAOĞLU

twitter: @OzkaNKocaoglu

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bay Asist Quaresma
Bay Asist Quaresma
Büyük takım dediğin böyle oynar
Büyük takım dediğin böyle oynar